ریش سفید و بزرگ طایفه تمندانی:
دشمن در صدد ایجاد شکاف و تفرقه‌انگیزی بین مذاهب و طوایف است

ریش سفید و بزرگ طایفه تمندانی گفت: بزرگان طوایف در این برهه از زمان شناخت خود را نسبت به توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان بیشتر کرده چراکه دشمن همواره در صدد ایجاد شکاف و تفرقه‌انگیزی بین مذاهب و طوایف است.

خبرگزاری فارس: دشمن در صدد ایجاد شکاف و تفرقه‌انگیزی بین مذاهب و طوایف است

به گزارش خبرگزاری فارس از خاش، حاج حمزه کردی‌تمندانی ظهر امروز در گردهمایی بزرگ اقوام و وابستگان طوایف تمندانی، ولانی، تمینی و سرحدی در روستای کلکلی شهرستان خاش اظهار داشت: دشمن همواره در صدد ایجاد سوء استفاده از اختلافات و همچنین ایجاد شکاف در بین مذاهب و اقوام به منظور دستیابی به اهداف شوم خود است و لذا با حفظ وحدت باید راه را بر توطئه دشمن سد کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری این گردهمایی بزرگ ایجاد وحدت و همدلی در بین طوایف و اقوام است، یادآور شد: شناخت توطئه‌های دشمن که در حال حاضر با عنوان جنگ نرم  شکل گرفته است بسیار حائز اهمیت است و همان طور که انقلاب اسلامی با رمز وحدت و پشتوانه مردم به پیروزی رسید می‌توان در این جنگ نیز بر علیه نظام سلطه با تاسی از وحدت و پیروی از ولایت پیروز میدان بود.

کردی‌تمندانی اضافه کرد: در طایفه تمندانی ما 50 درصد شیعه و 50 درصد سنی داریم و همه با هم برادریم و در کنار یکدیگر با آرامش زندگی می‌کنیم و ما می‌خواهیم با برگزاری این گردهمایی به همگان ثابت کنیم که شیعه و سنی با هم برادرند و هیچ اختلافی ندارند.

وی افزود:‌ ضروری است تا در این برهه از زمان شناخت خود را نسبت به توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان بیشتر کرده چراکه دشمن همواره در صدد ایجاد شکاف و تفرقه‌انگیزی بین مذاهب و طوایف است.

این ریش سفید و بزرگ طایفه تمندانی گفت: وظیفه ماست تا با هوشیاری و بصیرت تمام چه شیعه چه سنی مراقب توطئه‌های دشمنان باشیم و با وحدت و انسجام ناگسستنی خود اجازه هیچ گونه رخنه و شکافی را به آن‌ها ندهیم.

کردی‌تمندانی با اشاره به این که طایفه تمندانی یکی از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین طوایف است که اصلیت آن به زابل بر می‌گردد، اذعان داشت: همه ما باید در زیر پرچم اسلام و با تبعیت از فرمایشات رهبر فرزانه و درایت ایشان، چه شیعه چه سنی از افراطی‌گری جلوگیری کنیم.

وی وحدت را رمز توسعه و پیشرفت جامعه دانست و بر تحکیم اتحاد و برادری بین طوایف و مذاهب تاکید کرد.