مدیرکل فنی و حرفه‌ای همدان مطرح کرد
فقدان مهارت یکی از عمده‌دلایل مشکل بیکاری جامعه

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان همدان بیکاری را یکی از مشکلات جامعه برشمرد و گفت: یکی از دلایل بیکاری فقدان مهارت است.

خبرگزاری فارس: فقدان مهارت یکی از عمده‌دلایل مشکل بیکاری جامعه

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا مهرابی ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان با بیان اینکه امروزه توسعه بدون آموزش مفهومی ندارد و دنیای کسب و کار هر روز پیچیده‌تر می‌شود، خواستار توجه به آموزش شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌ها و سازمان‌ها دولتی با چالش‌های مختلفی روبرو هستند تصریح کرد: روش‌های قدیمی شرکت‌های تولیدی را نجات نخواهد داد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای همدان اذعان داشت: باید دانش، انگیزه، روش‌های تولید و روش‌های مشتری‌شناسی را در مسائل مالی دیده شود و اگر کارکنان را آموزش ندهیم فناوری‌های جدید را نمی‌توان خلق کرد.

وی بیکاری را یکی از مشکلات جامعه برشمرد و گفت: یکی از دلایل بیکاری فقدان مهارت است در صورتی که افزایش مهارت افزایش توانایی و دانش را به فرد می‌دهد.

مهرابی با اشاره به اینکه مأموریت اصلی فنی و حرفه‌ای آموزش و پژوهش است، عنوان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای با توجه به آموزش‌هایی که دارد بخشی از مشکلات بیکاری را حل خواهد کرد.

وی اذعان داشت: 52 درصد مراجعه‌کنندگان فنی کاملاً فاقد مهارت بوده‌اند و 33 درصد نیمه‌ماهر بوده‌اند که آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای همدان با بیان اینکه 70 درصد مراجعه‌کنندگان به فنی و حرفه‌ای، بین سنین 18 تا 30 سال هستند، ادامه داد: در 9 ماهه اول سال 34 هزار نفر در این مراکز آموزش دیده‌اند.

وی از تغییر نوع گواهینامه فنی حرفه‌ای خبر داد و گفت: امسال گواهینامه فنی و حرفه‌ای از حالت کاغذی به الکترونیک و جیبی تغییر کرد.

مهرابی ابراز داشت: این گواهینامه در هر جای ایران و حتی جهان مورد تأیید است.