استاندار خراسان جنوبی:
شهرداران با شورای ‌شهر تعامل داشته باشند

استاندار خراسان جنوبی گفت: شهرداری‌ها باید با شوراهای اسلامی شهر به عنوان منتخبان مردم تعامل داشته باشند و از این ظرفیت برای حل مشکلات خود به خوبی استفاده کنند.

خبرگزاری فارس: شهرداران با شورای ‌شهر تعامل داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، وجه‌الله خدمتگزار ظهر امروز در همایش شهرداران و  شورای سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: بحث شهرداری و رسیدگی به امور شهرداران از مباحثی است که به جد باید به آن پرداخته شود.

وی تصریح کرد: شهرداری نخستین مجموعه خدمت‌رسان هر شهربوده که در تمامی حوزه‌های شهری به‌گونه‌ای حضور دارد.

استاندار خراسان جنوبی اذعان داشت: شهرداری‌ها باید با شوراهای اسلامی شهر به عنوان منتخبان مردم تعامل داشته باشند و از این ظرفیت برای حل مشکلات خود به خوبی استفاده کنند.

خدمتگزار بر همکاری و تعامل  شهرداری‌ها با دستگاه‌های اجرایی  و به ویژه فرمانداری‌ها تاکید کرد و افزود: اگر دستگاهی دولتی در تعهدات خود نسبت به شهرداری‌ها عمل نکند این موضوع از طریق استانداری و مرکز پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز، متذکر شد: شهرداری‌ها در زیباسازی و تغییر مبلمان شهری و معرفی ظرفیت‌های شهر برای گردشگران و مردم در این ایام تلاش کنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که سازمان همیاری شهرداری حداقل در استان ما سازمان پویا و فعالی نیست، تاکید کرد:  باید با بهره‌گیری از فکر و اندیشه شهرداران و  استفاده از منابع درآمدی بخشی از مشکلات شهرداری‌ها را رفع کرد.

خدمتگزار نیروی انسانی را مهم‌ترین ابزار  هر شهر عنوان کرد و یادآور شد: ایجاد انگیزه در نیروی انسانی تنها با پرداخت حقوق و مزایا امکان‌پذیر نیست بلکه حفظ عزت و کرامت آنها بسیار تاثیرگذار است.

وی با بیان این‌که بعضی از شهرداری‌ها چند ماه است که حقوق پرسنل خود را پرداخت نکرده‌اند، افزود: شهرداران موظف به پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود هستند و باید آن را به روز پرداخت کنند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: پرداخت نکردن حقوق پرسنل شهرداری توسط شهردار شاید به دلیل مدیریت نادرست شهردار، استفاده نکردن از ظرفیت‌های شهری و آشنا نبودن وی با قانون و مقررات کارش باشد.